Cze 082017
 

RODZINNY PIKNIK NAUKOWY „PRZEZ ZABAWĘ do NAUKI”

11 czerwca Społeczność Szkoły Podstawowej nr 124 zaprasza na
Rodzinny Piknik Naukowy „Przez zabawę do nauki”.
Zaczynamy o godzinie 13.00.

Co nas czeka?

🛰 🚀Razem z Karolem Wójcickim skonstruujemy i wystrzelimy własne rakiety!

Kim jest Karol Wójcicki?  „Jest taki człowiek, który ma nogi na ziemi, włosy w oczach, a głowę w gwiazdach” Popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.

Po krótkim wprowadzeniu zbudujemy i wystrzelimy w niebo rakiety na sprężone powietrze.

⭐️🌞🌚🌔🌒🌝Wśród planet i gwiazd – mobilne planetarium.

W sali gimnastycznej naszej szkoły, dzięki Cyfrowemu Planetarium Mobilnemu w czasie 30-minutowych pokazów będzie można odbyć podróż przez Wszechświat – od Ziemi po galaktyki. Zaprezentujemy także astronomiczny sprzęt, astronomiczne teleskopy do obserwacji i fotografowania Słońca, lunety oraz lornetki do podglądania przyrody.

Będzie też prezentacja soczewek, rozszczepienie na pryzmatach, dyfrakcja, łączenie elementów optycznych bez użycia kleju, mikroskop z oświetlaczem. To wszystko na stoisku Solaris Optics.🔭🔬

☃️❄️ Zaprosimy Państwa do krainy niskich temperatur.

Róże kruche niczym szkło, powietrze w formie … cieczy, mgła Harrego Pottera i wbijanie gwoździ bananem – to tylko kilka z wielu mrożących krew w żyłach eksperymentów z ciekłym azotem. Czy w trakcie pokazu znajdzie się śmiałek, który pozwoli polać swoją dłoń ciekłym azotem? Będą także samopompujące się bańki mydlane, smocze napoje, śnieg w czerwcu…

Te i wiele innych doświadczeń przeprowadzimy wykorzystując suchy lód.

⚙️🌡Warsztaty młodych naukowców – uczniów SP 124.

Co to jest płyn nienewtonowski? Czy da się zrobić telefon ze sznurka i dzwon z łyżki? Czym jest kubek sprawiedliwości? Co to jest maszyna Goldberga? Czy da się wciągnąć całe jajko do butelki? Kto wie, co to są fleksagony? Czy jest figura niemożliwa?

Nie wiesz? Nasi uczniowie już wiedzą i chętnie się podzielą tą wiedzą na Pikniku!

Trochę techniki i … nikt się nie gubi.

📻📞Radiostacja, jak to działa? Na naszym Pikniku członkowie Polskiego Związku Krótkofalowców pokażą, na czym polega praca radiooperatorów, będzie można obejrzeć sprzęt. Czym są łowy na lisa albo literowanie dowiemy się właśnie w namiocie krótkofalowców.📻

W planach jest także lot balonu stratosferycznego z urządzeniem telemetrycznym.

🤖Roboty przyszłością! Na naszym Naukowym Pikniku będą stanowiska ze sterowanymi robotami. Puck Collect, Robot Sumo, może urządzić jakieś zawody? Kto szybciej rozwiąże labirynt – człowiek czy robot?

🏎Tylko u nas będzie można porozmawiać z Maurycym Kochańskim – kierowcą Formuły 3, który czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski. Przejażdżki bolidem nie proponujemy, ale fotkę przy prawdziwym bolidzie Formuły 3 – oczywiście!

Zapraszamy na warsztaty z latania dronami.

🎮W specjalnym namiocie z konsolami Play Station 4 uczestnicy Pikniku będą mogli zagrać w najnowszą grę LEGO TAJNY AGENT!

⚽️🥅🏹Ruch to zdrowie.

Nasi trenerzy przygotowali wiele rywalizacji i konkursów sportowych.

🎯🎳Mamy atrakcje nie tylko dla sportowców. Na stoisku „Rodzinne gry i zabawy ” każdy będzie mógł się sprawdzić w różnorodnych konkurencjach: slalomie, skokach w worku, rzucaniu do celu i wielu innych

🎲Zgrany Wawer zawsze z nami.

Dla fanów gier planszowych przy stolikach czekają wyzwania przygotowane specjalnie dla uczestników Pikniku Naukowego.

⚔️🏰Żywa lekcja historii.

Członkowie Stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae – stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej udowodnią, że historia nie jest nudna.

📖📚Książka za książkę.

Wymienimy przeczytane książki. Można przynieść książkę, którą już się przeczytało i wymienić na inną.

🏖⛱I relaks…

Na chwilę odpoczynku zapraszamy do strefy relaksu, gdzie na trawie, na kocu, czy leżaku zregenerujecie siły.

Coś na ząb.

Oczywiście nikt nie wyjdzie głodny. W kawiarence, w barze sałatkowym, czy grillu będzie można kupić pyszności domowej roboty!

🍦🍰🍧🍩🌭🥗

Jesteśmy przekonani, że jest to idealne miejsce na spędzenie z rodziną i przyjaciółmi niedzieli.

Czekamy na Was! 😎

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.